bbest.gif (1137 bytes)bHOROSKOPY.gif (1128 bytes)bVTIPY.gif (726 bytes)bobrazky.gif (982 bytes)bCISLA.gif (1083 bytes)

rightup.gif

RYBY

[POSTAVA]   [CHARAKTER]  [LÁSKA]  [DETI]  [PRÁCA]  [ZDRAVIE]

Do tohto znamenia vstupuje Slnko 19. februára a zostáva v ňom až do 20. marca. Vládcom znamenia je Jupiter a Neptún.

POSTAVA
Ľudia narodení v tomto znamení majú obyčajne menšiu, zväčša vychudnutú postavu, trochu okrúhle ramená a ohnuté držanie tela. Ich nohy sú trochu nemotorné. Majú slabo vyvinutú bradu a sklon k dvojitej brade. Pleť na tvári je zvýčajne bledá. Títo ľudia vyzerajú trochu zasnene a ľahostajne. Oči majú takmer vodnaté a bezfarebné. Vlasy veľmi jemné a nie príliš husté. lch hlas je dosť jednotvárny, málo melodický.

CHARAKTER
Z povahovej stránký sú hanbliví, niekedy budia dojem zakríknutých. Sú neobyčajne citliví a neraz aj pri najmenšom podnete začnú plakať. Neradi sa zoznamujú s novými ľuďmi. Pritom sú veľmi rozpačití, plachí a pôsobia dojmom, že by najradšej ušli.

Nikdy nemôžu o niečom rozhodovať. Dajú sa ovplyvniť. Chýba im rozhodnosť, sú kolísaví, často sami nevedia, čo chcú. Potrebujú oporu druhých a pri každej maličkosti žiadajú o radu. Teda nie sú to najšťastnejšie povahy. Žijú v ustavičnom nepokoji a v strachu. Bezstarostnosť takmer nepoznajú. Vždy premýšľajú o tom, čo všetko by sa mohlo stať, keby sa im niečo nepodarilo. Takíto ľudia stále trpia, akoby úlohu trpiacich mali najradšej. Iným ľuďom radi pomáhajú, sú úslužní. Hoci sú nespoľahliví, na ich pomoc sa môžeme spoľahnúť, lebo sú veľmi obetaví. Keďže ich charakter je vratký a podlieha rôznym vplyvom, neraz sa dostanú aj do rozporu so zákonom. V duši sú úplne korektní a poctiví. Ale ak sú v zlom prostredí, neraz sa dopustia aj najhorších podvodov. Podobajú sa ľuďom, ktorí žijú v tranze.

Radi cestujú po mori; najlepšie sa cítia pri vode, tam sú vari najpokojnejší. Sú romantici a majú silnú fantáziu, snívajú pri plnom vedomí. Ich typickou vlastnosťou je nedostatočný zmysel pre poriadok a roztržitosť. Celé hodiny hľadajú svoje veci, hneď sú nervózni, nevedia si pomôcť a ak ich aj nájdu, znova ich stratia.

Títo ľudia by vôbec nemali piť alkohol. Radi majú dobré jedlá a dobré vína. Veľkým nebezpečenstvom sú pre nich omamné jedy. Radi pozývajú na hostiny, majú vyvinutý zmysel pre domácnosť, hostia sa u nich cítia veľmi príjemne.
Sú pohodlní, niekedy dokonca až leniví. Treba ich nútiť, aby niečo robili. Majú velmi slabú vôlu a príliš málo energie, aby niečo sami začali. Ak aj niečo začnú, potrebujú povzbudenie, aby znova neupadli do obvyklej nečinnosti. Založení sú mediálne. Vábi ich nadprirodzenosť a zapodievajú sa myšlienkami o posmrtnom živote. V tejto skupine ľudí sa nájde veľa námesačníkov.

Pri nepriaznivom ožiarení z iných planét sa stávajú títo ľudia priamo vzorom nespoľahlivosti. Mnohí sú veľmi nepresní. Ak sa dostanú do veľmi zlej spoločnosti, strácajú svoje normálne cítenie a môžu sa dostať aj do rozporov so zákonom.

LÁSKA
V láske sú vermi hanbliví, nevedia živo a rázne postupovať. Mnohí z nich milujú len zďaleka, vôbec si netrúfajú priblížiť sa. Zvyknú sa nešťastne zaľúbiť a neraz niekoho zbožňujú po celé roky, hoci ho poznajú iba velmi povrchne. Všetky ich lubostné zážitky sa obyčajne odohrávajú iba v ich bohatej fantázii. 
Pre manželstvo sú veľmi súci, napokon ich veľkým želaním je, aby si mohli založiť rodinu. Ale prvý krok k tomu musí zväčša vykonať ich partner, lebo oni sa nevedia definitívne rozhodnúť. Inak by ich dvorenie trvalo celé roky. Muži sa skoro nikdy neženia sami, z vlastnej iniciatívy, často ich musia oženiť druhí. Ak nájdu v manželstve
dostatočnú oporu, sú dobrými manželmi, lebo majú radi svoj domov. Vedia zaobchádzať s deťmi a pre rodinu prinesú hocijakú obeť. Mávajú veľa detí.

Najlepší súlad dosahujú s ľuďmi narodenými v znamení Škorpióna alebo Raka. K osobe narodenej v znamení Škorpióna mávajú zvláštnu náklonnosť, vedia sa jej celkom podriadiť a dajú sa od nej viesť. Títo ľudia priaznivo pôsobia na ich schopnosti. Hodia sa k nim aj ľudia narodení v znamení Raka, lebo majú vyvinutý zmysel pre rodinný život a pre domov. Rovnako blízki sú im aj ľudia narodení v znamení Kozorožca alebo Rýb. No najlepšie je, ak uzavrú sobáš s osobou, ktorej Mesiac je v znamení Rýb.

DETI
Pri výchove detí narodených v tomto znamení treba mať trpezlivost', lebo sú veľmi precitlivené a neznesú výčitky. Aj z mierneho pokarhania bývajú veľmi nešťastné a už pri prísnejšom pohrade začnú plakat'. Treba s nimi zaobchádzať mierne, lebo pri tvrdšom slove obyčajne veľmi trpia.

Typické je, že všetky deti narodené v tomto znamení majú sklon k lenivosti a neporiadku. K práci ich treba stále nabádať, súrit', tlačit', lebo im chýba sila vôle. Od tejto nesamostatnosti si nevedia odvyknúť. Ale vhodnou výchovou sa predsa len dá vel'a napraviť. Aby si odvykli od hanblivosti, musíme ich často dostávať do spoločnosti cudzích ľudí. Na toto trpia hlavne dievčatá, ktorým padnc zaťažko už aj to, ked' musia pozdraviť cudzieho človeka.

Tieto deti mávajú dobrý sluch a obyčajne aj dobrý hlas. Ale v každom prípade ich najväčším nepriateľom je lenivosť.

PRÁCA
Jedinou snahou ľudí narodených v tomto znamení je obetovať sa pre druhých. Mávajú šťastie v povolaniach, ktoré súvisia s vodou alebo s inými tekutinami. Sú z nich výborní stavitelia lodí, radi sa venujú námorníctvu. Sú dobrými lekárnikmi, sladovníkmi, obchodníkmi s vínom, výrobcami liehovín a pod. Môžu byť aj dobrými kuchármi alebo ošetrovateľmi chorých. Medzi týmito ľuďmi je veľa spevákov a hudobníkov. Nespoľahliví sú ako zamestnanci v obchode alebo v úrade. Zeny môžu úspešne pracovať ako učiteľky materských škôl, ošetrovateľky alebo vedúce jasieľ. Používajú ich aj ako médiá, ale tu sa úplne zničia.

ZDRAVIE
Mnohí ľudia narodení v znamení Rýb sú slabej povahy, náchylní na prechladnutie. Nohy majú skoro vždy studené, na tele zimomriavky, neznášajú chladné počasie. Najchúlostivejsie sú ich nohy. V starobe trpia reumatizmom. Ich najnebezpečnejším nepriateľom je alkohol. Nájde sa medzi nimi vera kokainistov, fajčiarov ópia a morfinistov.

V zamestnaní treba na nich stále dozerať. Ich výkyvy sú síce veľmi malé, ale po čase môžu prerásť až do odpudzujúcej lenivosti. Často im musíme pripomenúť presnosť.

Home || Horoskopy | Vtipy | The Best of Internet | Obrázky | Význam čísel | Planéty || Kontakt

 

[ gp.master@pobox.sk ]                                     Táto stránka bola naposledy zmenená  20-11-1999.