bbest.gif (1137 bytes)bHOROSKOPY.gif (1128 bytes)bVTIPY.gif (726 bytes)bobrazky.gif (982 bytes)bCISLA.gif (1083 bytes)

rightup.gif

STRELEC

[POSTAVA]   [CHARAKTER]  [LÁSKA]  [DETI]  [PRÁCA]  [ZDRAVIE]

Do tohto znamenia vstupuje Slnko 23. novembra a zostáva v ňom do 21. decembra. Vládcom znamenia je Jupiter.

POSTAVA
Ľudia narodení v tomto znamení majú zväčsa veľmi štíhlu, elastickú postavu s nápadne dlhými nohami. Ich čelo je vysoké, obrvy tvoria krásny oblúk a nos je pekne formovaný. Mávajú pekné, lesklé vlasy, ktoré im na spánkoch rýchlo vypadávajú. Ich oči hľadia vždy priamo, zdá sa, že v ich pohrade je výraz odvahy. Zuby majú zdravé. Farba pleti je veľmi svieža. Celá postava, hlavne v starých rokoch, pôsobí dojmom zdravia a sily.

CHARAKTER
Povahove bývajú títo ľudia veselí a voľní. Nepoznajú prekážky a váhavosť. Zvyčajne sú prísni a úprimní, hádam až natoľko prísni a úprimní, že dokážu zraniť druhých. Ale pritom pie sú ustipační
alebo zlomyseľní. Jednoducho sú natoľko poctiví, že si svoje náhrady za nijakých okolnosti nevedia nechať pre seba. Kto si ich povahu obľúbi, veľmi rád sa s nimi stretáva a zabáva, lebo ich prirodzeny spôsob života je čerstvý, oživuje a podnecuje. Život berú z jeho veselšej a ľahšej stránky, iba zriedka sa zamestnávajú duševnými problémami. Radi športujú, venujú sa najmä jazdeniu na koni a poľovaniu. V dôsledku svojej prudkej povahy sú niekedy veľavravní, ale nikdy nikomu nelichotia. Priam milujú život v prírode a ak sa do nej dlhši čas nedostanú, citia sa ako vo väzení. Tento typ ľudí nemožno obmedzovať. Inak by stratili pocit slobody a nezávislosti.

Zvyknú byť veľmi výbušní, hneď ich všetko rozčúli. Ale keď ich hnev prejde, rýchlo zabudnú na jeho príčinu. So svojimi pochybnosťami sa nikdy netaja, aj pred inou osobou hovoria o nich priamo. Celkove sú to ľudia štedrí, radi niečo darujú a potom sa tešia z radosti iných. Ak chcú niekomu pomôcť, vyhadzujú peniaze dosť ľahkomyseľne. Pritom sami nie sú nároční a poznajú aj hodnotu peňazí. Hry v karty sú pre nich dosť nebezpečné, lebo sú prudkí. neraz všetko postavia na jednu kartu. Inak sú to ľudia podnikaví a dobrodružní. Sú dobyvační a túžia po nezávislosti. Ich úsudok je logický, sú vytrvalí, stáli a zväčsa sa nehodia pre život v meste.

LÁSKA
Ich povaha je veľmi ohnivá. ľahko vzplanú. Ak niekoho majú radi. milujú ho s veľkou vášňou. V láske sú nedočkaví, ale pritom úprimní, netrápia sa a netúžia tajne. Svojmu partnerovi dajú vedieť, že s ním idú len preto, aby ho dobyli. Milovanú osobu radi obdarúvajú, niekedy skutočne dávajú viac, ako môžu. Najmä muži sa dokážu pre ženu celkom zničiť. Ale tu je každé napomínanie zbytočné. Radi sa síce pre lásku nadchnú, ale vždy visí nad nimi nebezpečenstvo, že ich zväzok dlho nepotrvá, lebo po čase sa nadchnú opäť pre inú osobu. Pre manželstvo teda nie sú ideálni, veľmi rýchlo tu dochádza k rozvodom. Ale pre manželstvo sa nehodia ani ženy narodené v tomto znamení. Vedia o tom a neraz sa rozhodnú pre voľný a nezávislý život. Inak tieto ženy rady športujú a milujú prírodu.

V manželstve najlepšle vychádzajú s osobami narodenými v znamení Leva alebo Barana. Tento druh ľudí má totiž skoro rovnaké myšlienky a názory, ba aj rovnaké ciele. Dobre sa znášajú aj s osobami narodenými v znamení Vodnára a Strelca. Ale vari najpriaznivejšie spojenie by dosiahli s človekom, ktorého Mesiac je v znamení Strelca.

DETI
Deti narodené v tomto znamení sú zväčša veselé a usmievavé, veľmi zdravé, čulé a svieže. Neznášajú pestovanie a rozmaznávanie. Niekedy sú trochu prudké, ale to im musíme odpustiť, lebo prudkosť je ich povahová vlastnosť. Snažila sa, ale v mnohých prípadoch sa nedokážu ovládnuť.

Ak si však predsa len priveľa dovoľujú, treba ich krotiť. Nerady majú sedavé hry. Potrebujú pohyb, voľnosť. Pohyb na slnku a na vzduchu. V tomto ich netreba príliš obmedzovať, lebo potrebujú pocit nezávislosti a samostatnosti, po ktorom veľmi túžia. Musíme im ho dožičiť, lebo inak by sa nám odcudzili. Ale ak im tú životne dôlezitú voľnosť poskytneme, poslúchnu nás vo všetkom. Neučia sa veľmi rady. Nemajú na to dosť nadania. A nie je správne, ak ich s učením príliš zaťažujeme. Zato rady čítajú cestopisné a dobrodružné knihy a tohto čítania sa nikdy nemôžu nasýtiť.

PRÁCA
Ľudia narodení v znamení Strelca náramne ľúbia voľnost a život v prírode. Tieto vlastnosti ich predurčujú k športovej kariére. Hodia sa aj za poľovníkov a hájnikov. Sú z nich dobrí dôstojníci. Veľmi radi jazdia, a preto sa hodia za učiteľov jazdy. Môžu z nich byť výborní vedúci výprav. Znesú totiž veľké útrapy a vedia čeliť každému nebezpečenstvu. O svojich výpravách dokážu napísať veľmi pútavé knihy. Neznášali by však, keby mali natrvalo sedavé zamestnanie.

ZDRAVIE
Pokiaľ ide o choroby, chúlostiví sú predovšetkým na pľúca. Vari preto ich tak mocne priťahuje život v prírode. Nemožno povedať, že by trpeli na ťažké prípady pľúcnych chorôb. Zväčša sa sťažujú na ochorenie pľúcnych hrotov. V ich najvlastnejšom záujme sa musia šetriť a prísne dodržiavať lekárske rady. Ale o to sa musia starať hlavne ich blízki, keďže oni sami sú dosť ľahkomyseľní. Často mávajú aj ischias. Pri ŠportovanÍ neraz prichádzajú k úrazom, ako sú zlomeniny a vykĺbeniny.

Ak je Jupiter nepriaznivo ožarovaný v čase ich narodenia, k spomenutým chorobám sa ešte pridružujú choroby očné.

Home || Horoskopy | Vtipy | The Best of Internet | Obrázky | Význam čísel | Planéty || Kontakt

 

[ gp.master@pobox.sk ]                                     Táto stránka bola naposledy zmenená  20-11-1999.