rightup.gif

KOZOROŽEC

[POSTAVA]   [CHARAKTER]  [LÁSKA]  [DETI]  [PRÁCA]  [ZDRAVIE]

Do tohto znamenia vstupuje Slnko 22. decembra a zostáva v ňom do 20. januára.
Vládcom znamenia je Saturn.

POSTAVA
Ľudia narodení v tomto znamení majú zväčša strednú postavu, sú obyčajne štíhli a trochu chudí. Ich tvár má veľmi ostré črty, nos je výrazný a ostrý brada hranatá. Pleť na tvári je obyčajne bledá, trochu posunuté oči bývajú dosť hlboko vsadené. Ich chôdza je pomalá a odmeraná.

CHARAKTER
Prvoradou a typickou vlastnosťou týchto ľudí je nesmierna ctižiadosť a veľká usilovnosť. Bez práce neobsedia. Najradšej sa ponárajú do ťažkých vecí, riešia ich s vytrvalosťou, ktorá vzbudzuje obdiv. Ľahká práca ich nezaujíma. Vsetko, čo robia, je velmi presné, ale nikdy nie punktičkárske. Ak sa im práca ani napriek veľkej námahe nepodarila, pustia sa do nej znova. Neúspech ich neodrádza, ale skôr naopak, ženie ich do zvýšenej činnosti. Sú veľmi spoľahliví. Všetky povinnosti plnia čo najsvedomitejšie a najpresnejšie. S nedbalosťou alebo nepresnosťou sa u nich nestretávame.

Bývajú to ľudia vážni a uzavretí. Ich dôveru možno získať iba ťažko, lebo je v nich trochu upodozrievania a málokedy hovoria otvorene. Ale im samým ľudia veľmi dôverujú. Na ich mlčanlivosť sa možno bezpečne spoľahnúť.

V mladom veku sa ustráchane odťahujú od druhých. Ale neskoršie ich tieto obavy skoro celkom opustia. Táto ich hanblivosť sa prejavuje najmä v spoločnosti, kde postupne celkom zatíchnu a už sa necitia dobre. Veselí sú iba v úzkom kruhu svojich známych. Majú zmysel pre humor a ostrý, silne pôsobiaci vtip.

Charakteristickou vlastnosťou týchto ľudí je radosť zo samoty. V samote sa cítia dobre, nikdy sa nenudia, vždy sa voľačím zamestnávajú, neznášajú nečinnosť. Ini ľudia, keď sú namrzení, hľadaJú spoločnosť, vzruchy, zábavu, aby zabudli na všetko, Čo ich trápi. Ale oni vyhľadávajú práve samotu. Preto ich často pokladáme za čudákov.

V živote sú praktickí, šetrní a nenároční. Žijú viac pre povinnosti ako pre zábavy. Zväčša sú pokojní, nezvvknú sa rozčuľovať. Ale ak sa už nahnevajú, ťažko ich upokojiť. Krivdy vedia odpustiť, ale nikdy na ne nezabudnú. Keď raz stratia dôveru v človeka, stratia ju defínitívne. Uzavrú sa, začnú byť odmeraný. V prírode radi vyhľadávajú osamelé miesta a málo používané cesty.

LÁSKA
Ich láska sa získava veľmi tažko a pomaly. Ešte ťažšie možno získať ich náklonnosť. Ale keď už milujú, tak potom iba s celou dušou. Keďže ich priťahuje samota, ťažko sa pridružujú k inému človeku. Niekedv musia prekonať veľké prekážky a často sa stane, že v poslednej chvíľke ujdú, lebo osamotený život pokladajú za krajší ako život vo dvojici. Preto sa s nimi musí zaobchádzať veľmi opatrne. Musia mať stále pocit, že sú milovaný a že ich partner túži, aby ich získal. Ak tento pocit stratia, cítia sa zbytoční a načisto sa pred svetom uzavrú.

Hoci majú voči manželstvu nemalé predsudky, mnohí z nich ho uzavrú dva, ba aj tri razy. Ak len raz stratia dôveru, sotva ju už znova získajú. V manželstve nerobia výstupy, no jednako len treba čakať, že raz označia toto spolužitie za neznesiteľné. A v takom prípade ich už nemožno udržať, jediné východisko vidia v rozvode. Títo výborní pozorovatelia robia chybu v tom, že o veciach, s ktorými nesúhlasia, nehovoria, ale ich dusia v sebe a utiahnutí do samoty o nich zatrpknuto rozmýšrajú.

Hovorí sa o nich, že sú chladní. Ale to nie je pravda. Iba neradi obalujú svoje city do pekných slov. Chcú, abv pred ľuďmi zostali utajené. Občas ich táto uzavretosť mrzí, radi by sa jej zbavili, ale ba málokedy sa im to podarí.

Pokiaľ ide o manželstvo, najlepšie sa k nim hodia ľudia narodení v znamení Býka. Vyhovujú im aj osoby narodené v znameni Panny alebo v znamení Rýb. Ale najšťastnejší zväzok by mohli utvoriť s osobou narodenou v znamení Kozorožca.

DETI
Výchova detí narodených v tomto znameníje dosť ťažká. Nikdy ich totiž dosť dobre nepoznáme, lebo sú uzavreté a ťažko sa k nim možno priblížiť. Ak chceme, aby nám dôverovali, musime k nim byť veľmi dobrí. Ale aj pri vsetkej nasej láskavosti zostávajú nesmelé a hanblivé. Svoju lásku nedokážu prejaviť, lebo sa boja, že by ich niekto mohol vysmiať alebo dokonca odmietnuť. Najlepsie je správať sa k nim prirodzene a srdečne. Zdá sa, že toto je najschodnejšia cesta, ako ich odvyknúť od hanblivosti. Tieto deti sa najradsej hrajú nepozorovane, bez svedkov. Z takejto hry v samote majú skutocný pôžitok. Napríklad dievčence sa vydržia celé hodiny rozprávať so svojou bábikou. Len čo sa pri nich zjavia dospelý, prestanú sa hrať.

Veľmi sa tešia, ak sa môžu začať čím skôr učiť. Sú bystré a vnímavé, učenie im robi radosť a nikdy ich nezaťažuje. Rady riešia ťažké úlohy. Ak ich úspešne vyriešia, zmocňuje sa ich pocit šťastia. Na svoje zdravie musia byť veľmi opatrné. Rýchlo prechladnú. V detstve sú trochu slabé, hoci to často ani nepoznáme.

PRÁCA
Ľudí narodených v znameni Kozorožca možno využiť v povolaniach, kde záleži na presnosti. Sú veľmi pracovití, usilovní a spoľahlivý.

Ako lekári sú svedomití a opatrní. Bývajú z nich dobrí bádatelia a učenci. Hodia sa aj na štúdium cudzích jazykov. Môžu z nich byť aj dobrí dozorcovia, lebo majú zmysel pre poriadok a sú prísni k podriadeným. Ale súčasne sú aj dobrotiví a vážni. Ich svedomitosť a poriadkumilovnosť uznáva každý a v tomto smere sú dobrým príkladom. Niektorí ľudia narodení v tomto znamení si volia pochmúrnejšie povolania, stávajú sa hrobármi, kostolníkmi alebo dozorcami vo väzniciach.

ZDRAVIE
Chorí sú väčšinou iba v mladosti. Trpia na infekcie a časté prechladnutia. Ale s pribúdajúcimi rokmi zmiznú, ich telo zosilnie a stane sa odolnejším. Zvyčajne sa dožijú vysokého veku. Niektorí trpia aj na ochorenie sliznice. Citlivi sú na oblasť kolennú a trápia ich
zápaly kĺbov. V starobe sa im zhoršuje sluch.

Home || Horoskopy | Vtipy | The Best of Internet | Obrázky | Význam čísel | Planéty || Kontakt

 

[ gp.master@pobox.sk ]                                     Táto stránka bola naposledy zmenená  20-11-1999.